Niewypłacalni kontrahenci

W świecie biznesu podobno nie ma absolutnie żadnego miejsca dla zaufania dla drugiej strony, jednak bez tego czynnika żadne interesy w zasadzie nie mogłyby być w ogóle prowadzone. Jeśli chodzi o klientów czy podwykonawców, z jakimi pracujemy, nigdy do końca nie będziemy mieć pewności, jak cała znajomość oraz współpraca będzie przebiegać ani jak się zakończy. Mecenas prawa w zasadzie w każdym mieście Polski prędzej czy później ma do czynienia z osobami, które nie radzą sobie z egzekwowaniem płatności za wykonane usługi.

Jak sobie poradzić z niezapłaconymi fakturami?

Radca prawny zawsze w pierwszej kolejności proponuje dosyć delikatne działania, a więc najpierw wysłanie ponaglenia  w sprawie zapłaty, a więc klasyczne wezwanie do zapłaty z terminem na przykład czternastodniowym. Później można pokusić się o wysłanie kolejnego, jednak nie jest to już takie konieczne – w chwili, kiedy na ponaglenia nie ma żadnej odpowiedzi, można spokojnie składać wniosek do sądu i dalszą część sprawy prowadzić już za pomocą organów ścigania. Nie ma w tej kwestii wiele rzeczy do zrobienia, fakty mówią same za siebie, dlatego cała operacja zwykle nie trwa zbyt długo i sprawa kończy się pomyślnie dla zgłaszającego problem.

Jeśli nie wiadomo, co robić

Zanim podejmiesz samodzielnie jakiekolwiek kroki, zawsze lepiej jest zapytać o zdanie osoby obyte z prawem. Mecenas prawa czy nawet radca prawny posiadają nie tylko odpowiednią wiedzę, ale również odpowiednie kompetencje, aby odpowiednio pokierować tego typu sprawami. Jeśli nie wiesz, na  czyją pomoc najlepiej się zdecydować, skorzystaj z wyszukiwarki prawników.

Tagi: , ,