Zasądzenie alimentów od konkubenta

Nie zawsze nasze życie składa się tak, jakbyśmy tego chcieli. Nie zawsze również nasi życiowy partnerzy postrzegają potrzeby naszych dzieci dokładnie tak, jak się  one prezentują. Często kobiety przymuszone trudna sytuacja życiowa decydują się na pewne radykalne kroki, które mają zmusić partnera do większej odpowiedzialności za posiadane dzieci. Dach nad głową to nie wszystko, czego potrzebuje nieletnie dziecko, o czym każda matka doskonale wie. Często więc kancelaria adwokacka jest odwiedzana przez kobiety z takimi problemami.

Czy można zasądzić alimenty konkubentowi?

Jak najbardziej istnieje taka możliwość, o czym doskonale zdaje sobie sprawę każdy prawnik, trzeba jednak odpowiednio udokumentować wniosek, jaki ma zostać złożony w sądzie. We wniosku należy bardzo dokładnie opisać sytuację, w jakiej znajduje się zarówno matka, jak i samo dziecko, należy też dokładnie opisać relacje czy sytuację, która zmusza matkę do podjęcia takich kroków. Trzeba również osądzić wysokość kwoty alimentów, o jakie stara się matka dla swojego dziecka.

Co, jeśli partner nie płaci alimentów?

Jeśli sytuacja jest napięta, partner może nieprzychylnie odnosić się do postanowień samego sądu, co nieraz kończy się bez happy endu – alimenty nie są wypłacane. W takich przypadkach radcy proponują skierowani się do odpowiedniego komornika, który będzie starał się wyegzekwować od partnera kobiety żądane i wskazane na piśmie sumy pieniędzy. Czasem to jedyne rozwiązanie, jakie jest faktycznie skuteczne.

Tagi: , ,