Zawiłe sprawy rodzinne

Wśród rodzinnych spraw ciężko jest znaleźć rodzinę, w której brakowałoby jakichkolwiek zagmatwanych historii. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy życie na wspólny, małżeński rachunek nie każdemu odpowiada ze względu na formalności lub też na kwestie pieniężne, a czasem również wolności, pojawiają się problemy związane z nieznajomością prawa. Kancelaria radcowska często spotyka się z pytaniami o dzieci, o ich przynależność czy prawa rodzicielskie. Wszystko jednak jest zwykle dosyć proste i oczywiste.

Uznanie ojcostwa

Nie każda para zdaje sobie sprawę, że nawet mimo braku oficjalnego ślubu , nadanie dziecku nazwiska ojca jest jednocześnie uznaniem ojcostwa – oczywiście za pełnym przyzwoleniem samej matki. Jak podkreśla mecenas prawa, jest to równoznaczne z posiadaniem pełnych praw rodzicielskich do dziecka oraz decydowaniem o jego losie pół na pół z matką dziecka. Jeśli znajdujesz się w tak zagmatwanej sytuacji rodzinnej, lepiej od razu zapytać o najważniejsze kwestie kogoś, kto się na tym doskonale zna.

Radca zawsze podpowie

Nie trzeba od razu udawać się do prawnika, który za swój cenny czas bierze naprawdę sporą ilość pieniędzy. Wystarczy kancelaria radcowska oraz jedna osoba zorientowana  w przepisach prawa. W przypadku zagmatwanych spraw rodzinnych zawsze warto wcześniej dowiadywać się najważniejszych kwestii, aby później nie było niepotrzebnego zdziwienia. Jeśli nie masz czasu na podróżowanie po gabinetach, równie dobrze możesz wysłać zapytanie droga internetową.

Tagi: , , ,