Pętla zadłużenia

W dobie powszechności internetowych usług finansowych bardzo łatwo brać pożyczki w różnych miejscach. Nie trzeba wychodzić z domu, iść do banku czy przedstawiać zaświadczeń o dochodach, wystarczy jedynie wejść na odpowiednią stronę internetową, wypełnić prosty formularz i poczekać kilkanaście minut na przyznanie pożyczki. To rozwiązanie ma swoje zalety oraz wady, co jeśli wpadniemy w spiralę zadłużenia i nie będziemy wiedzieli jak wyjść z długów, które narastają z każdą kolejną pożyczką pozabankową?

Porady prawne

Gdy wpadniemy w spiralę zadłużenia warto udać się po pomoc prawną do kancelarii, która specjalizuje się w prawie bankowym i finansowym. Uzyskamy tam niezbędną pomoc w zakresie napisania stosownych pism, które możemy wykorzystać w celu wydłużenia okresu kredytowania lub rozłożeniu na raty naszych zobowiązań. Należy również sporządzić własny bilans zysków i strat, z którego dowiemy się:

 

  • jakie są nasze stałe wydatki miesięczne,
  • jak kształtuje się nasz przychód miesięczny i roczny,
  • ile w ciągu roku możemy przeznaczyć na spłatę bieżących zobowiązań.

 

Dzięki zrobieniu prostego bilansu będziemy mogli skutecznie negocjować z windykatorami, którym przecież również powinno zależeć na regularnym spłacaniu zaciągniętego przez nas zobowiązania.

Zdrowy rozsądek

Ważne żeby do tematu zadłużenia podejść zdroworozsądkowo, a mianowicie nie unikać kontaktu z wierzycielem oraz nie załamywać się zaistniałą sytuacją. Na rynku istnieje wiele kancelarii prawniczych u których możemy szukać skutecznej pomocy.

Tagi: , ,