Po co mi prawnik?

Wielu z nas na co dzień wydaje się, iż pomoc prawnika nie jest nam potrzebna. Zazwyczaj sięgamy po poradę jak mamy już naprawdę poważne problemy i budzimy się z przysłowiową “ręką w nocniku”. Zapominamy, że bardzo często dałoby się tych komplikacji uniknąć, gdybyśmy tylko wcześniej skonsultowali sprawę z prawnikiem. Szczególnie jeśli sprawy tyczą pism urzędowych i długów

Często spory  natury prawnej staramy się załatwić sami, nie znając przepisów prawa lub źle je interpretując. Nie zdając sobie sprawy, iż nieznajomość prawa nie usprawiedliwia w żadnym stopniu a jego nadinterpretacja może nas wiele kosztować. Boimy się kosztów związanych z obsługą prawną a niestety nasze zaniedbanie kosztuje nas często o wiele więcej. Prawo jest pełne luk pozwalających na mylną interpretację przepisów prawa, które nie jest tak oczywiste jak nam się wydaje.

 

Gdzie szukać pomocy?

 

Coraz więcej kancelarii prowadzi darmowe porady prawne

Są one zazwyczaj udzielane w określonych dniach tygodnia i wytyczonych godzinach. Można wtedy zasięgnąć fachowej porady nie ponosząc żadnych kosztów.

Bez trudu znajdziemy kancelarie specjalizujące się w każdej dziedzinie prawa, które udzielają takich porad. Podczas takiej porady prawnej, można również liczyć na pomoc w zredagowaniu prostego pisma lub pozwu. Informacje na temat godzin i terminów darmowych porad znajdziecie na stronach urzędów jak i samych kancelarii prawnych.

Są również kancelarie, które udzielają takich darmowych porad on-line np poprzez czat czy korespondencję mailową.

Tagi: ,