Jak być dobrym pracodawcą?

Obecnie słyszy się, że na rynku bardzo ciężko jest znaleźć pracodawcę, który spełniałby oczekiwania pracowników. Oczywiście chętnych do pracy nie brakuje i podejmują się oni zatrudnienia w miejscach, które nie pasują im całkowicie, jednak pozostaje pytanie czego właściwie oczekują potencjalni pracownicy? W końcu to oni stanowią największy kapitał firmy, obsługują klientów i dbają, by zatrzymać ich przy naszym przedsiębiorstwie. Jak spełnić ich oczekiwania?

 

Nie tylko wynagrodzenie

 

Na rynku pracy znaleźć można dziś wiele ofert, które przyciągają potencjalnych pracowników. Szukanie pracy jest dziś jednak o tyle trudne, że konkurencja jest duża, a wymagania stale wzrastają. By przyciągnąć potencjalnego pracownika do swojej firmy, należy pomyśleć, czy znajomość trzech języków obcych oraz ukończone kursy rzeczywiście przydadzą się do pracy w firmie. Najczęściej bowiem pracownicy rezygnują z aplikowania o posadę ze względu na wygórowane wymagania. Jeśli więc zamierzasz kogoś zatrudnić, pomyśl, czy nowy pracownik nie nauczy się wszystkiego bezpośrednio od Ciebie i pod Twoją kontrolą.

 

Nie rób problemów!

 

Bycie dobrym pracodawcą wymaga także odpowiedniego kończenia współpracy z pracownikiem. Jeśli chcesz, żeby Twoja firma cieszyła się dobrą opinią wśród potencjalnych osób zatrudnionych, nie rób problemów przy odejściu z pracy. Stosuj rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron oraz obiecuj, że dana osoba wiele wniosła do firmy i jest stale mile widziana. To z pewnością pokaże to Twoją dojrzałość w biznesie i w traktowaniu podwładnych.

Tagi: , ,