Pomoc przy zdobyciu dowodów.

 Ze wszystkich przyczyn rozwodów, te z powodu zdrady stanowią największy odsetek. Czasem prawda wychodzi na jaw a innym razem oskarżenia o zdradę opierają się na podejrzeniach czy nawet przeczuciach. Niestety tego typu poszlaki to żaden dowód dla sądu. W niektórych przypadkach orzeczenie o winie potrzebne jest do wyznaczenia alimentów czy innych szczegółów. Niejednokrotnie sąd zaleca czynności pojednawcze, czego nie zawsze pragną strony. Dlatego ostatnio coraz częściej zdradzana strona ucieka się do pomocy detektywa.

 Jaki jest cel pracy detektywa?

 Praca detektywa w przypadku zdrady jednego z małżonków polega na zdobyciu dowodów zdrady. Najczęściej są to fotografie i filmy osobiście przez niego nakręcone. Dodatkowymi dowodami mogą być rachunki na hotel czy restaurację a także mocne zeznania świadków. Na skutek konkretnych dowodów, rozwód może być uzyskany stosunkowo szybko i korzystnie dla strony wnoszącej. 

 Jakie dowody stosuje profesjonalny detektyw?

 Praca detektywa polega głownie na obserwacji. Czasem pracuje sam a czasem ma do tego współpracowników. Zbiera dowody w postaci filmów, nagrań video i nagrań audio. Zdobywa je zazwyczaj podstępem, niezbyt rzucając się w oczy. Ponadto dla wiadomości osoby go wynajmującej, zbiera dokładne informacje o trybie życia i miejscach gdzie i kiedy bywa osoba obserwowana. Do podglądania czy podsłuchiwania wykorzystywany jest najnowszy sprzęt fotograficzny i nagrywający a nowoczesne kamery szpiegowskie, mogą filmować nawet z dużych odległości.

 Oddzielną metodą bywa prowokowanie pewnych zachowań podejrzanego, ale ich skuteczność i sensowność dla rozwodu jest problematyczna.

 Kiedy i gdzie szukać pomocy detektywa?

 Rozwód jest zazwyczaj dosyć przykrą sprawą i często górę biorą emocje a nie zimna kalkulacja. Ale zazwyczaj gdy osoba zdradzana dojdzie do tak zwanego punktu krytycznego, to zaczyna myśleć o tym, co może jeszcze uratować z tej i tak patowej sytuacji. Ze znalezieniem pomocy detektywa nie ma problemu, wystarczy na przykład poszukać w temacie detektyw Częstochowa, przeważnie jest to poczta pantoflowa lub internet. To pierwsze jest o tyle lepsze, że od razu uzyskuje się opinię o stylu pracy i skuteczności biura.